ZOObacz jakie to łatwe. Wielkanocna wykreślanka

Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego! Zachęcamy do wspólnej zabawy i rozwiązania wielkanocnej wykreślanki.

Z powodu zamknięcia ZOO nie możemy widywać się z Wami osobiście podczas warsztatów organizowanych w naszym ogrodzie,  dlatego narodził się pomysł stworzenia materiałów wizualnych "ZOObacz jakie to łatwe".  Będziemy w nich prezentować pomysły na kreatywne pokonanie nudy - prace plastyczne, łamigłówki, gry. Dziś czas na wielkanocną wykreślankę.

Z diagramu wykreśl 16 wyrazów związanych ze świętami Wielkanocnymi. Są one wpisane pionowo lub poziomo, niektóre wyrazy trzeba czytać wspak, czyli od tyłu. Słowo WIOSNA nie bierze udziału w wykreślance. Pozostałe litery czytane rzędami, utworzą rozwiązanie – nazwy pięciu gatunków ptaków zwiastujących wiosnę. Poniżej znajdziecie krótkie opisy gatunków z rozwiązania naszej zabawy. Dopasujcie opisy do nazw ptaków. Powodzenia!

Jego wiosenny śpiew słychać nad polami i łąkami już na przełomie lutego i marca, związany jest z krajobrazem rolniczym, gniazdo buduje bezpośrednio na ziemi w - trawie lub w zbożu.

Osiąga wzrost nawet 130 cm – jest większy od swego kuzyna o czerwonych nogach. Głos zwany klangorem – rozlega się na przełomie lutego i marca. Gniazdo zbudowane jest z trzcin i sitowia, zazwyczaj zakładane na podmokłych terenach i bardzo dobrze ukryte.

Gniazdo buduje na słupach energetycznych, budynkach i drzewach, może ono ważyć 500 kg i mieć średnicę nawet 2 m! Dorosłe ptaki osiągają nawet 120 cm wzrostu, żaby zjada tylko wtedy, gdy nie ma dostępu do innego pokarmu – gryzoni i bezkręgowców.

Gniazdo „muruje” ze śliny zmieszanej z gliną lub błotem. Buduje je w rynnach, na balkonach, pod lub nad oknami. Zazwyczaj powraca do kraju w połowie kwietnia.

Śpiewa wczesną wiosną z szeroko otwartym dziobem i rozłożonymi skrzydłami, potrafi świetnie naśladować różne dźwięki, w tym głosy innych ptaków. Gniazduje w dziuplach lub budkach lęgowych.

#zoobaczjakietołatwe

Powiązane pliki

Zobacz również:

Zebra z Łódzkiego ZOO

Programy sponsorskie, wzbogacanie wybiegów czy transport zwierząt – jak wspierać łódzkie Zoo?

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Łódzkie Zoo zachęca firmy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ich ramach... więcej

Twarzą w twarz z żyrafami w zoo

ZOO Łódź

Zdobądź wyjątkowe spotkanie z żyrafami w łódzkim zoo: Wylicytuj niebywałą okazję osobistego... więcej

Przedłużamy akcję „Nocne marki”!

ZOO Łódź

Ze względu na ogromne zainteresowanie naszą akcją „Nocne marki” zamknęliśmy listę zapisów na ferie,... więcej

Łódzkie Zoo

Ferie w łódzkim ZOO

ZOO

Przed nami ferie. Łódzkie Zoo przygotowało z tej okazji kilka atrakcji, między innymi wieczorne... więcej

Nowe zwierzęta w ZOO

Co działo się w łódzkim ZOO w mijającym roku?

Paulina Klimas – Stasiak / ZOO

Rok 2020 dobiega końca. Czas podsumować ten okres w ogrodzie zoologicznym. W tym roku do łódzkiego... więcej

Facebook
Instagram