Weekend z żyrafą w łódzkim zoo

Zbliża się Światowy Dzień Żyrafy. Obchodzimy go dokładnie 21 czerwca. W Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym świętowanie zaczynamy wcześniej. Przez cały weekend – 19-20 czerwca – szykujemy dla zwiedzających atrakcje.

Zapraszamy na piknik z okazji Światowego Dnia Żyrafy. - Na terenie ogrodu pojawią się trampoliny Saltos - firmy, która jest sponsorem naszych żyraf. Pojawi się również stoisko Wojskowych Zakładów Lotniczych (sponsora naszych orłanów) z konkursami i atrakcyjnymi nagrodami. W sobotę na terenie zoo stanie także stoisko Łódzkiego Urzędu Statystycznego. Pracownicy przygotowali atrakcyjne gadżety i upominki dla zwiedzających. Będą przeprowadzać na miejscu spis powszechny i przypominać o tym ważnym obowiązku  – zapowiada Paulina Klimas-Stasiak, rzecznik łódzkiego zoo. Co więcej, w najbliższych dniach na naszym Facebooku – Zoo Łódź – będziemy publikować ciekawostki na temat żyraf mieszkających w naszym ogrodzie.

­­­­Piknik z okazji Dnia Żyrafy odbędzie się w weekend 19-20.06.2021, w godzinach od 11:00 do 18:00. Gościem pikniku będzie między innymi firma Saltos. - W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się zostać sponsorem żyraf w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Chcemy wspierać takie miejsca, włączamy się w różnorodne akcje – dzięki temu możemy pomagać, a jednocześnie promować własną firmę. Jesteśmy przekonani, że takie wspólne działania łączą i pozwalają nam wszystkim zmieniać się na lepsze. Dlaczego wybraliśmy akurat żyrafy? Można je w fajny sposób połączyć z miejscem, które tworzymy. Skacząc na trampolinach możemy zobaczyć, jak wygląda świat z ich perspektywy. Te wysokie, majestatyczne zwierzaki są naprawdę niesamowite – mówi Ania z Saltosa.

W najbliższy weekend pojawi się również w naszym ogrodzie osoba, która w ostatniej edycji WOŚP wylicytowała spotkanie z naszymi żyrafami za kwotę 5 101 złotych.­­­ Zwiedzi nasze zoo i wcieli się w rolę opiekuna żyraf.

Przypominamy, że Łódzki ogród Zoologiczny jest otwarty codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Kasy czynne są godzinę krócej.

Zobacz również:

Lew azjatycki

Lwy azjatyckie w łódzkim zoo

ZOO Łódź

Każdy zna lwa i kojarzy go z afrykańską sawanną. Natomiast wiele lat temu zasięg występowania lwów... więcej

Szpaki balijskie

Szpaki balijskie - krytycznie zagrożony gatunek

ZOO Łódź

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody szacuje, że na wolności pozostało jedynie 50 osobników.... więcej

Słoń Aleksander

Słoń Aleksander - pierwszy lokator Orientarium

ZOO Łódź

To historyczna chwila dla łódzkiego Orientarium. W nowoczesnym obiekcie zamieszkał już pierwszy... więcej

Wakacje w łódzkim zoo

„Letnia Akademia Zwierząt” w łódzkim zoo

ZOO Łódź

Wakacje w zoo rozpoczęte! W lipcu i sierpniu organizujemy „Letnią Akademię Zwierząt” - wakacyjne... więcej

Tamaryna dwubarwna

Tamaryna dwubarwna

ZOO Łódź

Mieszkające w łódzkim zoo tamaryny dwubarwne (Saguinus bicolor) należą do jednych z najrzadszych w... więcej

Facebook
Instagram