Rodzinny Dzień Dziecka w łódzkim Zoo!

Zapraszamy do łódzkiego Zoo na Rodzinny Dzień Dziecka. W weekend 28-30 maja szykujemy mnóstwo atrakcji oraz promocje dla zwiedzających.

Rodzinny Dzień Dziecka w łódzkim zoo
Rodzinny Dzień Dziecka w łódzkim zoo

Zapraszamy do Łódzkiego Zoo na Rodzinny Dzień Dziecka. Na weekend 28-30 maja szykujemy mnóstwo atrakcji dla wszystkich zwiedzających. - Od 29 maja wracamy z karmieniem pokazowym naszych zwierząt, między innymi lemurów katta, ariranii, papug Kea czy dzioborożców. Oczywiście, nie wyobrażamy sobie dnia dziecka bez promocji dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin. W terminie od 28 maja do 1 czerwca (włącznie) wszystkie dzieci i młodzież do 18 roku życia kupią bilet w cenie 10 złotych. Co istotne, promocja dotyczy tylko biletów zakupionych w kasie naszego ogrodu zoologicznego – mówi Alicja Danielewicz, kierownik działu promocji i komercjalizacji w łódzkim Zoo.

Na Rodzinny Dzień Dziecka w łódzkim Zoo szykujemy również piknik. Odbędzie się on 30 maja w godzinach od 11:00 do 17:00. – Szykujemy różnego rodzaju konkursy i aktywności. Pojawi się między innymi Muzeum Kinematografii. Pracownicy przedstawią ciekawe przyrządy, które w XIX wieku służyły jako zabawki dla dzieci. Oczywiście, nie zabraknie tematów zoologicznych. Skupimy się szczególnie na temacie związanym z przemytem zwierząt. Służba celna zaprezentuje, jakich pamiątek nie warto przywozić z wakacji. Poza tym, będziemy robić zabawki z materiałów recyklingowych  - zapowiada Magdalena Janiszewska, kierownik działu edukacji w łódzkim Zoo. A to tylko część atrakcji. Poniżej znajduje się lista instytucji, które tego dnia pojawią się w naszym ogrodzie.

Łódzki Ogród Zoologiczny otwarty jest codziennie w godzinach 9:00-19:00. Dodajmy, że na teren ogrodu nie wchodzimy z balonami.

Uczestnicy Rodzinnego Dnia Dziecka w Łódzkim Zoo:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi jest sponsorem bocianów czarnych w łódzkim ZOO. W Dniu Dziecka przy wybiegu tego rzadkiego, pozostającego pod ochroną ptaka, czekać będą na Państwa leśnicy - w namiocie edukacyjnym dowiecie się mnóstwo o tym tajemniczym gatunku! Co różni bociana czarnego od białego? Gdzie możemy spotkać bociana czarnego? Jak długo i z jaką prędkością leciał do Afryki bociani rekordzista z Nadleśnictwa Kolumna? Kiedy i czy do nas wróci? RDLP w Łodzi wraz z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska UŁ prowadzi projekt Bociany Czarne Online - to transmisja z gniazda, prosto z lasu, serial, do którego scenariusz pisze natura. Projekt ma odsłonić tajemnice życia tego gatunku i przyczynić się do jego skuteczniejszej ochrony. Wypatrujcie na terenie bociana czarnego – on Was do nas zaprowadzi!

Urząd Statystyczny w Łodzi

Podczas pikniku pojawi się również stoisko Urzędu Statystycznego w Łodzi. Pracownicy przygotowali atrakcyjne gadżety i upominki dla zwiedzających. Będą przeprowadzać na miejscu spis powszechny i przypominać o tym ważnym obowiązku.

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)

Odwiedzający stoisko dowiedzą się, jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem i co można bez obaw przywieźć z dalekich wojaży. Nasi Goście będą mogli obejrzeć eksponaty wykonane z roślin i zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem, objętych ochroną na podstawie Konwencji CITES. Dla najmłodszych, przy zachowaniu standardów sanitarnych związanych z zapobieganiem COVID-19, przygotowaliśmy kącik zabaw, gdzie będzie można poznać najpopularniejsze gatunki dzikich zwierząt.

Muzeum Kinematografii

Pracownicy Muzeum Kinematografii w godzinach od 13 do 16 zaprezentują unikalne obiekty ze swojej kolekcji - autentyczne zabawki optyczne z XIX wieku. Będzie można zobaczyć okulary Holmes'a i zajrzeć do zoetropu.

Straż Miejska

Podczas imprezy z okazji "Dnia Dziecka" organizowanej na terenie Łódzkiego Ogrodu ZOOlogicznego, Straż Miejska w Łodzi poprzez Referat Profilaktyki Społecznej będzie przeprowadzać konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie, ekologii, faunie i florze , a z najmłodszymi uczestnikami porozmawiamy o ich ulubionych postaciach z bajek. Prawidłowe odpowiedzi będą nagradzane upominkami.

Wilki Łódzkie

Łódzkie ZOO o godzinie 12:00 odwiedzą też futboliści Wilków Łódzkich, którzy zorganizują treningi dla najmłodszych na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, a dla każdego śmiałka będzie czekać słodka nagroda ufundowna przez https://www.facebook.com/Piekarnia.Cukiernia.Kuczka oraz https://www.facebook.com/GROT.wedliny.  Z uczestnikami drużyny i firmową maskotką WILKA będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Skyweavers

Łódzka drużyna - SkyWeavers Łódź - zaznajomi dzieciaki z podstawami quidditcha. To sport łączący elementy piłki ręcznej, zbijaka i rugby, przeznaczony głównie dla starszych (16+), ale istnieje odmiana dla dzieci - kidditch - więc także i młodsi chętni będą mogli spróbować swoich sił!

Saltos – Park Trampolin

Podczas pikniku pojawi się także animator z Parku Trampolin – Saltos. Będzie można poskakać na trampolinie. Organizatorzy będą rozdawać także kupony rabatowe.

Swoje stoiska będzie miało również MPO oraz Polskie Centrum Origami.

 

ZAPRASZAMY!

 

Regulamin promocji dostępny na stronie https://www.zoo.lodz.pl/zwiedzanie-zoo/regulamin-promocji-bilet-za-zlotowke/

 

 

Zobacz również:

Weekend z żyrafą w łódzkim zoo

ZOO Łódź

Zbliża się Światowy Dzień Żyrafy. Obchodzimy go dokładnie 21 czerwca. W Łódzkim Ogrodzie... więcej

Koendu brazylijskie

Ziemniak i Kartofel - nasze Koendu brazylijskie

ZOO Łódź

Przedstawiamy nasze koendu brazylijskie (Coendou prehensilis). Dwa samce tych sympatycznych gryzoni... więcej

wewnętrzny wybieg dla słoni indyjskich - Orientarium

Orientarium czeka na pierwszych lokatorów

ZOO Łódź

Prace w Orientarium dobiegają końca. Czekamy na pierwszych lokatorów. Na początku lipca do... więcej

Zewnętrzna strefa gastronomiczna w Orientarium

Rusza konkurs na kolejne lokale w Orientarium

ZOO Łódź

Rusza kolejny konkurs na wynajem powierzchni gastronomicznej w Orientarium. Tym razem na najemców... więcej

karmienie pokazowe

Wracamy z pokazowymi karmieniami

ZOO Łódź

Po przerwie wracają karmienia pokazowe w łódzkim Zoo. Od soboty, 29 maja, będzie można podglądać... więcej

Facebook
Instagram