Łódzki Ogród Zoologiczny

Nowy myszojeleń zaprasza na ostatni weekend wakacji w łódzkim zoo

Kolejny myszojeleń w łódzkim zoo. W lipcu przyszedł na świat kanczyl jawajski. To już drugi w tym roku, a 24. w historii zoo. Wygląda na to, że myszojelenie kochają Łódź!

Rodzina myszojeleni w łódzkim zoo
Rodzina myszojeleni w łódzkim zoo

Przed nami ostatni weekend wakacji. Zapraszamy na spotkanie z naszym nowym myszojeleniem. Przygotowaliśmy też kilka dodatkowych atrakcji.

Myszojelenie kochają Łódż!

W Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym urodził się kolejny kanczyl jawajski – drugi w tym roku, a w całej historii zoo – 24. – Nasz myszojeleń przyszedł na świat 28 lipca. Jego tata urodził się w łódzkim zoo, mama pochodzi z Frankfurtu. Przyjechała do nas w 2018 roku. Warto podkreślić, że to już szóste dziecko tej pary. Nie znamy jeszcze płci malucha. Jak tylko podrośnie, będziemy mogli to sprawdzić - mówi Uljana Kałążny, kierowniczka jednej z sekcji hodowlanych.

Nowy myszojeleń mieszka na wybiegu z mamą i siostrą, Mimi, w pawilonie Świat Ptaków. Dodajmy, że zwierzęta te są najbardziej aktywne w godzinach porannych i popołudniowych.

Piknik rodzinny - „CITES – bezpieczny powrót z wakacji”

Przed nami ostatni weekend wakacji. W najbliższą niedzielę (29 sierpnia) w godzinach 11.00 – 17.00 wraz z służbami celnymi z Krajowej Administracji Skarbowej zapraszamy na piknik rodzinny pod hasłem „CITES – bezpieczny powrót z wakacji”, który będzie poświęcony zagrożonym gatunkom zwierząt objętych Konwencją Waszyngtońską (CITES). - W trakcie imprezy będzie można obejrzeć eksponaty CITES, między innymi torebki, portfele, buty i inne wyroby wykonane ze skór zagrożonych gatunków oraz z kości słoniowej, a także produkty tradycyjnej medycyny chińskiej. Zwiedzający dowiedzą się, jakich „pamiątek” nie wolno przewozić z innych krajów – zapowiada Piotr Tomasik z działu edukacji.

Tego dnia będzie można obejrzeć wyposażenie służb celnych, a pracownicy zoo zaproszą na spacery po ogrodzie, w czasie których opowiedzą o żywych eksponatach CITES, czyli o wybranych, chronionych gatunkach naszej kolekcji (wizyta w Małpim Gaju, przy wybiegu lwów i tygrysów oraz w pawilonie Wiwarium).

Zbiórki na spacery o godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00, przy stoisku celników, w okolicy wybiegu zebr. Spacery będą bezpłatne, ale obowiązuje wykupienie biletów wstępu do zoo.

Zaszczep się w łódzkim zoo!

W niedzielę na terenie łódzkiego zoo będzie również możliwość zaszczepienia się. Za kasami, pod wiatą edukacyjną, Bionanopark stworzy mobilny punkt szczepień. Od godziny 10:00 do 15:00 będzie można przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson, a także pierwszą (lub drugą) dawkę preparatu Pfizer.

Zapraszamy do łódzkiego zoo na ostatni weekend wakacji!

 

 

 

 

Zobacz również:

Poprowadź główną restaurację w Orientarium

ZOO Łódź

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi Sp. z o.o.zaprasza do wzięcia udziału w postępowaniu licytacyjnym... więcej

Nela mała reporterka w łódzkim zoo

Spotkaj się z Nelą małą reporterką w łódzkim zoo!

ZOO Łódź

Nela mała reporterka gościem specjalnym urodzin łódzkiego zoo! Zwiedzający będą mieli szansę spotkać... więcej

Międzynarodowy Dzień Pandy Rudej

Ofelia i Otello świętują Dzień Pandy w łódzkim zoo!

ZOO Łódź

Zapraszamy do łódzkiego zoo na Światowy Dzień Pandy Rudej. W najbliższą sobotę, 18 września, w... więcej

Smugowce chińskie

Kanguroszczury i chińskie wiewiórki – łódzkie zoo wzbogaca ekspozycje

ZOO Łódź

Łódzkie zoo rośnie w siłę. Do ogrodu przyjechały nowe zwierzęta. Część z nich wzbogaci ekspozycję w... więcej

Podziemia Orientarium

Imponujące podziemia Orientarium

ZOO Łódź

Imponującą część Orientarium stanowi cały system utrzymania zbiorników oceanicznych i słodkowodnych.... więcej

Facebook
Instagram