Nowy mieszkaniec łódzkiego ZOO

Do Łodzi przyjechał samiec wydry olbrzymiej, który wraz z naszą samicą Coari ma stworzyć nowa rodzinę. Pomimo obaw związanych z połączeniem tej dwójki, przebiegło ono bez zakłóceń i okazało się, że para zapałała do siebie gorącym uczuciem.

Coari ma 6 lat i urodziła się w Dortmundzie. W ubiegłym roku przyjechała wraz z matką Iny do naszego zoo, jednak panie nie mogły dojść do porozumienia i wchodziły ze sobą w ciągłe konflikty. Z tego powodu podjęto decyzje o przeniesieniu Iny do ogrodu zoologicznego w Wielkiej Brytanii i sprowadzeniu samca dla naszej Coari. Samiec o imieniu Cashibo, przyjechał do nas na początku czerwca z Holandii. Jest o rok młodszy od naszej samicy.

Opiekunowie obawiali się, że para nie przypadnie sobie do gustu, zwłaszcza że w naturze są to zwierzęta agresywne. Okazało się jednak, ze od początku przypadki sobie do gustu i stworzyli nierozłączny team. Wszędzie ze sobą chodzą, razem się bawią, nie kłócą się nawet o jedzenie.
Cashibo pojawił się u nas w czasie rui u Coari, zatem mamy ogromną nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się potomstwem u tej pary. Byłby to kolejny sukces hodowlany naszego ogrodu, ponieważ jako jedyni w Polsce posiadamy ariranie (wydry olbrzymie) i jest to gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem. Aktualnie ich populacja liczy mniej niż 5000 osobników (nie ma dokładnych szacunków) i są jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem ssakami występującymi w lasach tropikalnych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych podopiecznych zwłaszcza,że są to zwierzęta aktywne w ciągu dnia, bardzo ruchliwe zarówno na ladzie, jak i w wodzie, a ich zabawy są spektakularne.

Zobacz również:

Dzieciaki naszych zwierzaków - gra terenowa z okazji Dnia Dziecka

Maria Kaczmarska

W tym roku z oczywistych przyczyn, obchody Dnia Dziecka w zoo będą musiały odbyć się w nieco... więcej

Trwa budowa Orientarium. W ramach projektu powstaną też nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery, a całość zostanie uzupełniona zapleczem rekreacyjno-gastronomicznym. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Buduje Orientarium. Do egzotycznej dżungli przyjadą rośliny z Laosu, Filipin i Hong Kongu

Małgorzata Loeffler / ZIM

W Orientarium zaczęły się prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, gdzie dzięki odpowiednim... więcej

1, 2, 3... otwieraMY!

Od 20 maja (środa), od godziny 9:00  łódzki ogród zoologiczny będzie ponownie dostępny dla... więcej

Święto binturongów

9 maja to święto binturongów. Jest to drapieżny ssak z rodziny wiwerowatych, przypominający... więcej

ZOObacz jakie to łatwe. Zoogeografia

ZOObacz jakie to łatwe. Zoogeografia

ZOO

Dziś proponujemy Wam grę. Gatunki zwierząt są charakterystyczne dla danego regionu, a my postaramy... więcej