Nowy mieszkaniec łódzkiego ZOO

Do Łodzi przyjechał samiec wydry olbrzymiej, który wraz z naszą samicą Coari ma stworzyć nowa rodzinę. Pomimo obaw związanych z połączeniem tej dwójki, przebiegło ono bez zakłóceń i okazało się, że para zapałała do siebie gorącym uczuciem.

Coari ma 6 lat i urodziła się w Dortmundzie. W ubiegłym roku przyjechała wraz z matką Iny do naszego zoo, jednak panie nie mogły dojść do porozumienia i wchodziły ze sobą w ciągłe konflikty. Z tego powodu podjęto decyzje o przeniesieniu Iny do ogrodu zoologicznego w Wielkiej Brytanii i sprowadzeniu samca dla naszej Coari. Samiec o imieniu Cashibo, przyjechał do nas na początku czerwca z Holandii. Jest o rok młodszy od naszej samicy.

Opiekunowie obawiali się, że para nie przypadnie sobie do gustu, zwłaszcza że w naturze są to zwierzęta agresywne. Okazało się jednak, ze od początku przypadki sobie do gustu i stworzyli nierozłączny team. Wszędzie ze sobą chodzą, razem się bawią, nie kłócą się nawet o jedzenie.
Cashibo pojawił się u nas w czasie rui u Coari, zatem mamy ogromną nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się potomstwem u tej pary. Byłby to kolejny sukces hodowlany naszego ogrodu, ponieważ jako jedyni w Polsce posiadamy ariranie (wydry olbrzymie) i jest to gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem. Aktualnie ich populacja liczy mniej niż 5000 osobników (nie ma dokładnych szacunków) i są jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem ssakami występującymi w lasach tropikalnych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych podopiecznych zwłaszcza,że są to zwierzęta aktywne w ciągu dnia, bardzo ruchliwe zarówno na ladzie, jak i w wodzie, a ich zabawy są spektakularne.

Zobacz również:

Dzień Pandy Małej w ZOO -  fot. z arch. UMŁ

Dzień Pandy Małej w ZOO

W sobotę, 21 września łódzkie zoo zaprasza na Dzień Pandy Małej, a głównymi bohaterami spotkania... więcej

Zagłosuję na zoologiczne projekty w Budżecie Obywatelskim w 2019

Piotr Tomasik / ZOO w Łodzi

Już od 14. września rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019/2020. więcej

Łódź Buduje Orientarium – zaczął się montaż dachu

Aleksandra Hac / BRP

Pierwsze dźwigary konstrukcji dachu zostały zmontowane na gmachu Orientarium. Jak będą przebiegały... więcej

Powrót wielkich kotów

ZOO

Na terenie ogrodu zoologicznego trwa budowa orientarium, jednocześnie realizowane są inne... więcej

Hipopotam karłowaty

Puk, puk... Kto tam? Hipopotam!

Piotr Tomasik / ZOO w Łodzi

W łódzkim ogrodzie zoologicznym wybudowano nowy pawilon dla hipopotama karłowatego, którego od 4... więcej