Nowy mieszkaniec łódzkiego ZOO

Do Łodzi przyjechał samiec wydry olbrzymiej, który wraz z naszą samicą Coari ma stworzyć nowa rodzinę. Pomimo obaw związanych z połączeniem tej dwójki, przebiegło ono bez zakłóceń i okazało się, że para zapałała do siebie gorącym uczuciem.

Coari ma 6 lat i urodziła się w Dortmundzie. W ubiegłym roku przyjechała wraz z matką Iny do naszego zoo, jednak panie nie mogły dojść do porozumienia i wchodziły ze sobą w ciągłe konflikty. Z tego powodu podjęto decyzje o przeniesieniu Iny do ogrodu zoologicznego w Wielkiej Brytanii i sprowadzeniu samca dla naszej Coari. Samiec o imieniu Cashibo, przyjechał do nas na początku czerwca z Holandii. Jest o rok młodszy od naszej samicy.

Opiekunowie obawiali się, że para nie przypadnie sobie do gustu, zwłaszcza że w naturze są to zwierzęta agresywne. Okazało się jednak, ze od początku przypadki sobie do gustu i stworzyli nierozłączny team. Wszędzie ze sobą chodzą, razem się bawią, nie kłócą się nawet o jedzenie.
Cashibo pojawił się u nas w czasie rui u Coari, zatem mamy ogromną nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się potomstwem u tej pary. Byłby to kolejny sukces hodowlany naszego ogrodu, ponieważ jako jedyni w Polsce posiadamy ariranie (wydry olbrzymie) i jest to gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem. Aktualnie ich populacja liczy mniej niż 5000 osobników (nie ma dokładnych szacunków) i są jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem ssakami występującymi w lasach tropikalnych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych podopiecznych zwłaszcza,że są to zwierzęta aktywne w ciągu dnia, bardzo ruchliwe zarówno na ladzie, jak i w wodzie, a ich zabawy są spektakularne.

Zobacz również:

Dzień Lemura w Łódzkim ZOO

Maria Kaczmarska / ZOO

W sobotę, 26 października 2019 r. łódzkie zoo organizuje Światowy Dzień Lemura – edukacyjny piknik... więcej

Dzień Pandy Małej w ZOO -  fot. z arch. UMŁ

Dzień Pandy Małej w ZOO

W sobotę, 21 września łódzkie zoo zaprasza na Dzień Pandy Małej, a głównymi bohaterami spotkania... więcej

Zagłosuję na zoologiczne projekty w Budżecie Obywatelskim w 2019

Piotr Tomasik / ZOO w Łodzi

Już od 14. września rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019/2020. więcej

Łódź Buduje Orientarium – zaczął się montaż dachu

Aleksandra Hac / BRP

Pierwsze dźwigary konstrukcji dachu zostały zmontowane na gmachu Orientarium. Jak będą przebiegały... więcej

Powrót wielkich kotów

ZOO

Na terenie ogrodu zoologicznego trwa budowa orientarium, jednocześnie realizowane są inne... więcej