Łódzkie zoo edukuje!

Łódzki ogród zoologiczny przez cały rok jest dostępny dla zwiedzających i proponuje ciekawe zajęcia edukacyjne zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup. Jak wygląda nasza oferta edukacyjna?

Bazyliszek płatkogłowy -  fot. ZOO
Bazyliszek płatkogłowy , fot. ZOO

PRZEDSZKOLA, SZKOŁY WSZYSTKICH POZIOMÓW, UCZELNIE

  • „ŻYWE” LEKCJE PRZYRODY to wycieczki po zoo z przewodnikiem, obserwowanie egzotycznych zwierząt i pasjonujące ciekawostki z ich życia. Lekcje są wzbogacone pokazami oswojonych zwierząt.
  • WARSZTATY ZOOLOGICZNE (całorocznie, z wyjątkiem okresu V-VI) podczas których uczestnicy zajęć wykonują określone zadania praktyczne służące poznaniu zwierząt.
  • WYKŁADY I PRELEKCJE TEMATYCZNE to zajęcia zoologiczne poświęcone współczesnym zagadnieniom ochrony przyrody (np. skutki ocieplania klimatu, ochrona bioróżnorodność itp.).
  • PRAKTYKI STUDENCKIE prowadzone są wg programów praktyk poszczególnych uczelni.
  • ZAJĘCIA WYJAZDOWE (październik – marzec) na których prowadzone są pogadanki zoologiczne z udziałem oswojonych zwierząt.

 

OSOBY PRYWATNE

  • URODZINY W ZOO - spotkania urodzinowe obejmują pokazy oswojonych zwierząt z karmieniem lemurów i gawędą edukacyjna (ciekawostki o zwierzętach, anegdoty o naszych podopiecznych, niezwykłe zwyczaje zwierząt).
  • WARSZTATY EDUKACYJNE - spotkania tematyczne poświęcone biologii wybranego zwierzęcia/grupie zwierząt połączone z częścią praktyczną, aktywizującą uczestników.
  • WYDARZENIA EDUKACYJNE DLA OGÓŁU ZWIEDZAJĄCYCH – najbardziej popularne wśród zwiedzających imprezy tematyczne np. Zoologiczny Dzień Dziecka, CITES jest Gites, Światowy Dzień Zwierząt, w tym wydarzenia w ramach kampanii edukacyjnych organizowanych przez EAZA (np. obecna Which Fish – Jaka ryba?).

Zajęcia prowadzone są przez cały rok.

Wiosną i latem proponujemy spotkania odbywające się na terenie zoo, kiedy większość zwierząt przebywa na wybiegach zewnętrznych. Istnieje możliwość zmiany aranżacji lekcji w zależności  od pogody – w deszczowe dni, jesienią i zimą staramy się prowadzić zajęcia w pawilonach i w sali edukacyjnej.

Odmienna tematyka zajęć zimowych daje możliwość zapoznania się z niektórymi zagadnieniami TYLKO w tym okresie roku.

Obecnie, do dnia 31.10.2020, w ramach promocji: „UNIKAJ KORONAWIRUSA – WYJDŹ DO ZOO” oferujemy 50% RABATU dla każdego dziecka na zakup prelekcji edukacyjnych w ramach zajęć grupowych dla szkół.

Ponadto zapraszamy na trwający Międzynarodowy Tydzień Zwierząt. Propagujemy rolę pszczół w życiu człowieka, a na terenie zoo można podziwiać  2,5 m model pszczoły miodnej (do 9 października 2020).

 

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki zajęć oraz cennik dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce:

Zobacz również:

Myszojeleń

Wybraliście imię dla naszego nowego myszojelenia!

ZOO Łódź

Dzięki Waszym głosom nasza samica myszojelenia otrzymała imię Mimi. Konkurs ogłosiliśmy na Facebooku... więcej

Kudu

Uchwyć wiosnę w łódzkim Zoo i zgarnij nagrody

ZOO Łódź

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie pod hasłem „Uchwyć wiosnę w łódzkim Zoo”. Chcemy zachęcić... więcej

Panda ruda

Poznajcie naszą rodzinę pand!

ZOO Łódź

Panda ruda ma wiele nazw - szop himalajski, kotoniedźwiedź rudy (red-cat-bear), ognisty lis... więcej

Młoda samica myszojelenia

Nowy myszojeleń w łódzkim Zoo!

ZOO Łódź

W łódzkim Zoo na świat przyszła samica myszojelenia. Urodziła się w lutym tego roku. Naszym... więcej

Wielkanoc z jajem w łódzkim ZOO

Zoo Łódź / Paulina Klimas-Stasiak

Święta Wielkanocne zawitają również do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Z tej okazji nasze zwierzaki... więcej

Facebook
Instagram