Konkurs fotograficzny

II edycja Konkursu fotograficznego „Owad w Obiektywie” Konkurs jest organizowany przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Entomologicznego i Fundację Biodiversitatis we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Łodzi Spółka z o.o., Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz firmą PRECOPTIC (oficjalny przedstawiciel firmy Nikon na Polskę). Honorowy patronat nad konkursem (już drugi rok z rzędu) objął Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

Celem konkursu jest promowanie u młodych ludzi zainteresowań przyrodniczych z nakierowaniem na owady, grupę niezwykle ważną z ekologicznego punktu widzenia, a jednocześnie bardzo zróżnicowaną pod względem form i przystosowań i – jak wynika z coraz liczniejszych badań w Europie i na świecie – niestety również coraz wyraźniej zmniejszającą swoją liczebność wskutek działań człowieka.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół średnich województwa łódzkiego oraz studenci wszystkich łódzkich uczelni. Zainteresowane osoby mogą nadsyłać maksymalnie po dwa zdjęcia do każdej z pięciu kategorii: Owady chronione, Owad i roślina, Z życia owada, Zdjęcie artystyczne, i Makro. Fotografie można nadsyłać do 31 października włącznie, podczas gdy jego rozstrzygnięcie i przyznanie nagród odbędzie się na początku grudnia tego roku. Miejscem rozdania nagród będzie Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody w postaci m.in. akcesoriów fotograficznych, czy książek i filmów przyrodniczych o tematyce przyrodniczej. Ponadto nagrodzone zdjęcia będą wystawione na specjalnie w tym celu zorganizowanej wystawie, która zostanie zaprezentowana na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym oraz podczas przyszłorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki w Łodzi. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na Facebooku na stronie: www.facebook.com/LodzPTE

Zobacz również:

Walentynki w Łodzi!

Wyjątkowy weekend z Łódzkim Świętem Zakochanych

Aleksandra Hac / UMŁ

Walentynki w Łodzi, koncerty, romantyczne spacery w Palmiarni, ciekawa ścieżka edukacyjna w ZOO. Jak... więcej

Walentynki w ZOO

Walentynki w łódzkim ZOO – tropem męskich narzędzi miłości

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Spędź Dzień Zakochanych w łódzkim Zoo! 14 lutego czeka na Was wyjątkowa i odważna miłosna trasa. W... więcej

ZOOstań Sherlockiem Holmesem – gra terenowa w łódzkim Zoo

ZOO Łódź

Lubisz zagadki? Zamień się w Sherlocka Holmesa i weź udział w grze terenowej w Łódzkim Ogrodzie... więcej

Zebra z Łódzkiego ZOO

Programy sponsorskie, wzbogacanie wybiegów czy transport zwierząt – jak wspierać łódzkie Zoo?

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Łódzkie Zoo zachęca firmy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ich ramach... więcej

Twarzą w twarz z żyrafami w zoo

ZOO Łódź

Zdobądź wyjątkowe spotkanie z żyrafami w łódzkim zoo: Wylicytuj niebywałą okazję osobistego... więcej

Facebook
Instagram