Ferie w łódzkim ZOO

Przed nami ferie. Łódzkie Zoo przygotowało z tej okazji kilka atrakcji, między innymi wieczorne zwiedzanie ogrodu pod hasłem „Nocne marki”. Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza również placówki organizujące ferie zimowe do skorzystania z zajęć edukacyjnych odbywających się na terenie szkół.

Łódzkie Zoo
„Nocne marki” w łódzkim Zoo

Podczas tegorocznych ferii łódzkie Zoo zaprasza na spotkania pod hasłem „Nocne marki” oraz na wyjazdowe prelekcje.  

„Nocne marki” w łódzkim Zoo

„Nocne Marki” to niepowtarzalna okazja, by podejrzeć nocne zwierzęta, między innymi dikdiki, leniwce, mrówkojady czy koendu, które wykazują się wzmożoną aktywnością właśnie w godzinach wieczornych i nocnych. W trakcie godzinnego spotkania przejdziemy po ciemnych alejkach, odwiedzimy wygaszone pawilony dla zwierząt i postaramy się poszukać odpowiedzi na pytanie: Dlaczego niektóre zwierzęta funkcjonują nocą, skoro mogłyby to robić w ciągu dnia?

Spotkania będą odbywać się codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 17:00 (I tura) i 18:00 (II tura). Ze względu na sytuację epidemiologiczną, liczba osób na spotkaniu jest ograniczona. W jednej grupie mogą znaleźć się maksymalnie 4 osoby. Przyjmujemy zapisy dla 2 lub 4 osób (nie przyjmujemy zapisów dla 3 osób). Przy zgłoszeniu 2 osób, grupę uzupełniamy o 2 osoby z innego zgłoszenia.

Cena zajęć – 12 zł + koszt biletu (według cennika)/osoba. UWAGA! Zakup biletu po godzinie 18:00 tylko gotówką (nieczynne terminalne płatnicze). Każdy uczestnik spotkania po zakupie usługi otrzyma kupon uczestnictwa, który należy przekazać przewodnikowi na początku spotkania. Z przewodnikiem spotykamy się tuż za wejściem do Zoo.

Wiek uczestników – wszyscy zainteresowani powyżej 7 lat. Dzieci muszą znajdować się pod opieką pełnoletniego opiekuna.

MOŻNA ZABRAĆ ZE SOBĄ LATARKI, CHOĆ NIE JEST TO WYMAGANE.

 

JAK REZERWOWAĆ ZAJĘCIA „NOCNE MARKI”:

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej. PROSZĘ WYBRAĆ KONKRETNY DZIEŃ, GODZINĘ ORAZ LICZBĘ OSÓB.

Zapisy ruszają 28.12. 2020 i trwają do końca ferii lub do wyczerpania limitu miejsc.

UWAGA! Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się na podstawie kolejności przesłanych formularzy zgłoszeniowych znajdujących się na stronie internetowej www.zoo.lodz.pl . Każda osoba, która otrzyma rezerwację otrzymuje unikatowy kod rezerwacji, który należy podać w kasie zoo przy zakupie usługi. Nie odpowiadamy na maile, które nie uzyskały rezerwacji.

W sytuacji odwołania rezerwacji bardzo prosimy o mailowe zgłoszenie tego faktu – na miejsca będą czekać osoby z listy rezerwowej.

 

REŻIM SANITARNY

  • Każda grupa będzie liczyć max. 5 osób (wraz z przewodnikiem i opiekunami dzieci)
  • Wszyscy uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania odległości nie mniejszej niż 1,5 metra od siebie z wyjątkami określonymi w powszechnie obowiązujących przepisach prawa.
  • Na terenie zoo udostępnione są, w wyznaczonych miejscach, dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Nakazuje się szczególną staranność w przestrzeganiu przez osoby uczestniczące w spotkaniu zasad higieny i dobrych praktyk higienicznych (w tym dezynfekcji rąk).

 

Zajęcia edukacyjne na terenie szkół

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi zaprasza również placówki organizujące ferie zimowe do skorzystania z zajęć edukacyjnych odbywających się na terenie szkół (tzw. prelekcje wyjazdowe).

Przyjeżdżając do szkół i przedszkoli prowadzimy nietuzinkowe pogadanki zoologiczne z udziałem oswojonych zwierząt. Przybliżamy świat zwierząt, tłumaczymy zjawiska otaczającej przyrody i umożliwiamy bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Zajęcia trwają około 45 minut i odbywają się w rygorze sanitarnym - edukatorzy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

Uwaga! W okresie ferii (4-15.01.2020 - dni robocze) wprowadziliśmy okresową promocję na zajęcia wyjazdowe w wysokości -50%. Obecnie opłata ta wynosi 200 zł na każdą grupę dzieci, która pokrywa koszt prelekcji i przyjazdu do placówek znajdujących się na terenie Łodzi.

JAK REZERWOWAĆ ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA SZKÓŁ:

  1. Należy zadzwonić i umówić termin spotkania + 42 632 75 79 wewn. 292 (rezerwacja wstępna)
  2. 2. Należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy na www.zoo.lodz.pl/edukacja zakładka: ZGŁOŚ ZAJĘCIA EDUKACYJNE (rezerwacja ostateczna

Zobacz również:

Zebra z Łódzkiego ZOO

Programy sponsorskie, wzbogacanie wybiegów czy transport zwierząt – jak wspierać łódzkie Zoo?

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Łódzkie Zoo zachęca firmy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ich ramach... więcej

Twarzą w twarz z żyrafami w zoo

ZOO Łódź

Zdobądź wyjątkowe spotkanie z żyrafami w łódzkim zoo: Wylicytuj niebywałą okazję osobistego... więcej

Przedłużamy akcję „Nocne marki”!

ZOO Łódź

Ze względu na ogromne zainteresowanie naszą akcją „Nocne marki” zamknęliśmy listę zapisów na ferie,... więcej

Nowe zwierzęta w ZOO

Co działo się w łódzkim ZOO w mijającym roku?

Paulina Klimas – Stasiak / ZOO

Rok 2020 dobiega końca. Czas podsumować ten okres w ogrodzie zoologicznym. W tym roku do łódzkiego... więcej

Święta w łódzkim zoo

Święta w łódzkim ZOO!

ZOO Łódź

Święta coraz bliżej. Łódzkie ZOO przez cały okres świąteczny będzie otwarte dla zwiedzających.... więcej

Facebook
Instagram