Długi weekend w łódzkim ZOO. Sprawdź, co będzie się działo

Łódzki ogród zoologiczny zaprasza w czasie długiego, majowo-czerwcowego weekendu na spacery, a przy okazji do odwiedzenia naszych podopiecznych w nowo wyremontowanych obiektach.

Zapraszamy na długi weekend w łódzkim ZOO -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Zapraszamy na długi weekend w łódzkim ZOO , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Zwiedzający mogą zobaczyć pawilon małych ssaków, którego remont się zakończył i można w nim podziwiać dotychczasową kolekcję ssaków (pancernika włochatego, sajmiri, hirarę, kinkażu), oraz naszego nowego mieszkańca - samicę tamanduy, czyli mrówkojada. Dzięki modernizacji obiektu i stworzeniu całkiem nowego wybiegu wkrótce pojawi się nowy gatunek w naszym zoo - wydry amerykańskie. Koszt inwestycji 1.777.492,83 zł, koszt dofinansowania 1.300.000 zł.

Zdecydowanie ulubionym miejscem najmłodszych jest mini zoo, w którym bez żadnych ograniczeń można bawić się ze zwierzętami, przytulać i głaskać. Mini zoo znajduje się teraz w zmodernizowanym budynku, mieszczącym się obok pawilonu małpiarni. W długi weekend będzie można zobaczyć kozy, owce. Koszt inwestycji 1.101.950 zł, koszt dofinansowania 500.000 zł. 

Przy okazji odwiedzin u rodziny króla Juliana, czyli naszego lemura katta, można podziwiać nowoczesny wybieg makaka wanderu, który sąsiaduje z wybiegiem lemurów. Przypomnijmy, że wczesną wiosną urodził się pierwszy potomek naszych makaków, którego można zobaczyć na wybiegu. Modernizacja została w całości wykonana przez pracowników działu technicznego, a koszt inwestycji to 100.000 zł. 

Dla tych, którzy chcieliby z bliska podpatrywać nasze zwierzęta polecamy bezpłatne lunety, które znajdują się przy wybiegu lemurów katta oraz na tarasie widokowym przy wybiegu pingwinów przylądkowych. Dzięki nim można podziwiać nie tylko zwierzęta - lemury, pingwiny i pelikany, a także prace trwające przy budowie Orientarium. 

Przypominamy, że ogród zoologiczny w sezonie letnim jest czynny w godzinach 9:00-19:00. Kasy biletowe są czynne godzinę krócej niż ogród. Mini zoo jest dostępne dla odwiedzających w godzinach 10:00 – 18:00 z dwoma przerwami.

Zobacz również:

Walentynki w Łodzi!

Wyjątkowy weekend z Łódzkim Świętem Zakochanych

Aleksandra Hac / UMŁ

Walentynki w Łodzi, koncerty, romantyczne spacery w Palmiarni, ciekawa ścieżka edukacyjna w ZOO. Jak... więcej

Walentynki w ZOO

Walentynki w łódzkim ZOO – tropem męskich narzędzi miłości

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Spędź Dzień Zakochanych w łódzkim Zoo! 14 lutego czeka na Was wyjątkowa i odważna miłosna trasa. W... więcej

ZOOstań Sherlockiem Holmesem – gra terenowa w łódzkim Zoo

ZOO Łódź

Lubisz zagadki? Zamień się w Sherlocka Holmesa i weź udział w grze terenowej w Łódzkim Ogrodzie... więcej

Zebra z Łódzkiego ZOO

Programy sponsorskie, wzbogacanie wybiegów czy transport zwierząt – jak wspierać łódzkie Zoo?

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Łódzkie Zoo zachęca firmy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ich ramach... więcej

Twarzą w twarz z żyrafami w zoo

ZOO Łódź

Zdobądź wyjątkowe spotkanie z żyrafami w łódzkim zoo: Wylicytuj niebywałą okazję osobistego... więcej

Facebook
Instagram