Łódzki Ogród Zoologiczny

Co robić w Łodzi z dziećmi. Ciekawe miejsca do zwiedzania dla dzieci

Odwiedzając miasto z dziećmi warto już wcześniej sprawdzić, jakie są ciekawe miejsca w Łodzi dla dzieci i co warto zwiedzić z dzieckiem. Na pierwszy plan takiej wycieczki z pewnością wysunie się Ogród Zoologiczny. Ten w Łodzi może się poszczycić ciekawą historią i wspaniałą przyszłością, dzięki której Łódzkie Zoo stanie się atrakcją na skalę całego kraju. Ciekawe miejsca w Łodzi dla dzieci to także Mandoria Miasto Przygód – rodzinny park rozrywki, który został w całości wystylizowany na renesansowe miasto handlowe. A dla tych, którzy zwiedzanie z dzieckiem chcieliby połączyć ze spacerem po mieście czeka szlak Łódź bajkowa. Co w takim razie robić z dziećmi w Łodzi?

Ciekawe miejsca w Łodzi dla dzieci: Idziemy do ZOO

Ogrody Zoologiczne to jedne z najchętniej wybieranych przez dzieci atrakcji. Najmłodsi szczególnie lubią Mini Zoo, w którym mogą głaskać i karmić zwierzęta. Pod tym względem dużym zainteresowaniem cieszy się Safari Zoo Borysew, w którym na mniejsze i większe dzieci czeka świetnie działające Mini Zoo z całą masą przyjaznych i cierpliwych zwierzaków, chętnych do głaskania i sięgania po oferowane przekąski.

Alternatywą dla wycieczki do Borysewa jest spacer po Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Ogród został zorganizowany na ostatnim skrawku dawnej Puszczy Łódzkiej i obecnie mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Łodzi kompleksu parkowego – Parku na Zdrowiu. Na tę chwilę największą atrakcją dla dzieci w ZOO Łódź są pokazowe karmienia zwierząt. Co ważne, aby wziąć udział w pokazowym karmieniu nie musimy czekać na weekend. Karmienia odbywają się codziennie zgodnie z harmonogramem dostępnym m.in. na stronie internetowej Zoo.

W Łódzkim Zoo możemy również zorganizować niezapomniane urodziny Naszej Pociechy. W ramach przyjęcia urodzinowego dzieci mają możliwość spełnienia swoich marzeń o bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, jak jaszczurka Brodaczka czy wąż Syczek. Nakarmią również kozę Magdzię i poznają pandy małe oraz ich opiekuna.

Orientarium: Ciekawe Miejsca w Łodzi dla dzieci

Wkrótce na terenie Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego zostanie otwarte dla zwiedzających Orientarium. Orientarium to inwestycja realizowana z myślą o dobrostanie zwierząt hodowanych w Zoo oraz atrakcyjności ekspozycji dla zwiedzających, w szczególności dzieci. Obok pawilonów, wybiegów, wolierów oraz zbiorników wodnych o łącznej powierzchni ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich w obiekcie znajdzie się także zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne z przestronnym placem zabaw dla najmłodszych.

plac zabaw dla dzieci

Odwiedzając Orientarium będziemy mogli obserwować faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej w warunkach bardzo zbliżonych do warunków naturalnych. Dzięki temu każdy spacer będzie ciekawy, pouczający i z pewnością niepowtarzalny. Zwierzęta będą współdzielić ze sobą wybiegi i woliery, prezentując znacznie bardziej swobodne zachowania niż te, do których przyzwyczaiły nas tradycyjne wybiegi dedykowane dla poszczególnych gatunków.

Łódź: Zwiedzanie z dzieckiem szklakiem bajek

Rodziców, którym zależy na zapewnieniu dzieciom atrakcji, a jednocześnie spacerze po mieście i cieszeniu oczu jego charakterystyczną architekturą polecamy podążanie szlakiem Łodzi bajkowej. W przestrzeni miasta odnajdziemy wówczas dziesięć małych pomników, które przedstawiają bajkowych bohaterów, jednocześnie przypominając o dorobku łódzkiej animacji. Zabawa w poszukiwanie kolejnych pomników to prawdziwe wyzwanie dla najmłodszych, dzięki któremu możemy spacerować malowniczymi uliczkami Łodzi i zobaczyć jedne z najciekawszych miejsc w mieście.

pomnik

Najbardziej popularny z nich to oczywiście Miś Uszatek. Na ulicach Łodzi możemy również spotkać:

  • Misia Colargola,
  • Zaczarowany Ołówek,
  • Plastusia,
  • Ferdynanda Wspaniałego,
  • Kota Filemona,
  • Wróbelka Ćwirka,
  • Trzy Misie,
  • Pingwina Pik Poka,
  • Maurycego i Hawranka.

Są to bohaterowie bajek, które na przestrzeni lat stworzono w Se-ma-forze. Studnio – pod różnymi nazwami – nieprzerwanie od lat 70. Tworzyło filmy animowane, zarówno bajki dla dzieci, jak i filmy dla dorosłych. Jego działalność została zawieszona w 2018 roku, ale głęboko wierzymy w to, że zawieszenie działalności studia to tylko krótka przerwa w jego działalności i już w krótce znowu usłyszymy o filmach animowanych stworzonych w Łodzi.

Co robić z dziećmi w Łodzi, kiedy pada?

Ulewny deszcz może zniechęcić nawet najbardziej wytrwałych odkrywców miasta. Co zrobić z dziećmi w Łodzi, kiedy pada? Dokąd się wybrać w poszukiwaniu przygód? Odpowiedzi jest wiele. Jedną z nich może być wspomniany we wstępie do tego artykułu park rozrywki Mandoria – Miasto Przygód.

Mandoria-Miasto Przygód to pierwszy w centralnej Polsce całoroczny park rozrywki, będący jednocześnie największym w Europie parkiem tematycznym znajdującym się w budynku. Projektanci miasta Manoria oparli swoją atrakcję na autorskim pomyśle, który został zainspirowany czasami renesansu. Atrakcje stanowią integralną część wykreowanego świata, a goście Mandorii mają się czuć tak, jakby wkraczali do prawdziwego miasta sprzed wieków.

dzieci w parku rozrywki

Na gości odwiedzających Miasto Przygód czega gros atrakcji. Znajdziemy tu zarówno familijne roller-coastery odpowiednie dla najmłodszych, jak i klasyczne karuzele oraz pływające po wodzie łódki. Każda atrakcja wyróżnia się oryginalną nazwą. Co ważne, wiele atrakcji dostępnych w Mieście Przygód zostało przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, co czyni park rozrywki miejscem prawdziwie rodzinnym. Tutaj każdy może się świetnie bawić, niezależnie od wieku i pogody na zewnątrz.

Mendoria znajduje się na terenie Miasta Mody PTAK w Rzgowie.

Łódź: Co zwiedzić z dzieckiem, kiedy doskwiera upał?

Upał w mieście nie musi być straszny. W Łodzi ochłodę znajdziemy w Aquaparku Fala będącym jednym z największych parków wodnych w Polsce. Czekają tu atrakcje na dzieci w każdym wieku. Projektanci parku nie zapomnieli również o dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a co najważniejsze schłodzi się w upalne dni.

Alternatywą dla szaleństw w Aquaparku może być wycieczka do Lasu Łagiewnickiego będącego częścią Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Las Łagiewnicki to największy las miejski w Polsce, przez który biegną kilometry szlaków pieszych, rowerowych i konnych. Znajduje się tu również kąpielisko Arturówek wraz z wyjątkowym wodnym placem zabaw dla dzieci.

Zobacz również:

Poprowadź główną restaurację w Orientarium

ZOO Łódź

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi Sp. z o.o.zaprasza do wzięcia udziału w postępowaniu licytacyjnym... więcej

Nela mała reporterka w łódzkim zoo

Spotkaj się z Nelą małą reporterką w łódzkim zoo!

ZOO Łódź

Nela mała reporterka gościem specjalnym urodzin łódzkiego zoo! Zwiedzający będą mieli szansę spotkać... więcej

Międzynarodowy Dzień Pandy Rudej

Ofelia i Otello świętują Dzień Pandy w łódzkim zoo!

ZOO Łódź

Zapraszamy do łódzkiego zoo na Światowy Dzień Pandy Rudej. W najbliższą sobotę, 18 września, w... więcej

Smugowce chińskie

Kanguroszczury i chińskie wiewiórki – łódzkie zoo wzbogaca ekspozycje

ZOO Łódź

Łódzkie zoo rośnie w siłę. Do ogrodu przyjechały nowe zwierzęta. Część z nich wzbogaci ekspozycję w... więcej

Podziemia Orientarium

Imponujące podziemia Orientarium

ZOO Łódź

Imponującą część Orientarium stanowi cały system utrzymania zbiorników oceanicznych i słodkowodnych.... więcej

Facebook
Instagram