NOWOŚCI W ZOO

 

 

Lato to czas, kiedy ogród zoologiczny jest tłumnie odwiedzany przez gości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających przygotowaliśmy oferty specjalne: płatności kartami i on-line za bilety wstępu oraz możliwość zorganizowania urodzin w ZOO.

 

Dużą niedogodnością dla naszych zwiedzających były kolejki ustawiające się przy kasach lub biletomatach, zwłaszcza podczas różnego rodzaju świąt lub wydarzeń w ZOO, a także brak możliwości płacenia kartami bankomatowymi w kasie. Od teraz można dokonywać płatności za bilety nie tylko za pośrednictwem terminali płatniczych, ale można kupić bilety wstępu poprzez stronę internetową lub aplikację w telefonie Bilety24. Korzystając z tej opcji można podczas kontroli pokazać wydrukowany z internetu bilet lub kod w smartfonie, dzięki czemu można uniknąć stania w kolejkach. Jesteśmy przekonani, że ta forma zakupu znacząco podniesie komfort zwiedzania, bo zaraz po jej uruchomieniu skorzystało z niej blisko 40 osób.

 

Dla wszystkich miłośników zwierząt, bez względu na wiek, łódzkie ZOO przygotowało ofertę urodzinową. W pakiecie oferujemy prelekcję edukacyjną z pokazem zwierząt, karmienie lemurów katta czyli rodziny króla Juliana, możliwość wynajęcia sali oraz zniżki w Parku Linowym i na przejazdy kolejką elektryczną po ZOO. Co ważne, oferta nie ma żadnych ograniczeń czasowych, więc można bawić się u nas cały dzień. Więcej informacji na temat organizacji urodzin znaleźć można na stronie internetowej www.zoo.lodz.pl w zakładce „Urodziny”.

 

TEŻ BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ URODZINY ŁODZI!

 

 

Podczas obchodów Urodzin Łodzi (29-30. lipca), bilety wstępu do naszego ZOO będą kosztować 1 zł!

 

Ogród cały czas przechodzi intensywne zmiany, które mają na celu zapewnienie zwierzętom warunków zbliżonych do naturalnych, a nade wszystko poprawę komfortu zwiedzania. W tym roku rozpoczną się prace przy wyjątkowej inwestycji – Orientarium, które będzie całorocznym pawilonem z wielkopowierzchniową ekspozycją wodno-lądową fauny i flory południowo-wschodniej części Azji. Jest to ostatni moment, by zobaczyć i pożegnać „stare” ZOO, zanim powstanie ta super nowoczesna inwestycja na skalę europejską.

 

W dniach 29-30 lipca zostanie otwarta stary pawilon słoniarni, w którym będziemy prezentować wizualizacje Orientarium. Miejsce zostało specjalnie wybrane, by każdy z Państwa mógł porównać zmiany jakie są planowane w naszym ZOO, ze stanem obecnym. Dodatkowo zostanie udostępniony dawny wybieg słoni, na którym zostaną rozstawione leżaki i będzie można podziwiać projekty przedstawiające Orientarium. Będzie to jedyna okazja, by Zwiedzający mogli bez ograniczeń przebywać na wybiegu dla zwierząt!

 

UWAGA! Bilety w cenie 1 zł będą dostępne JEDYNIE w kasach ogrodu (nie będzie można zakupić biletów promocyjnych w biletomatach, ani on-line).

 

NIEDZIELA W PASKI

 

2 lipca br. zapraszamy na niecodzienną imprezę poświęconą modnym tego lata deseniom. Paski, pręgi, prążki otaczają nas z każdej strony. Są na naszych ubraniach, tapetach, meblach, jedniach i zwierzętach.

Oczywiście u nas zapraszamy do oglądania naszego stada zebr Chapmana; Malindi, Ophelii, Bony, Sylwii, Teresy, Uli oraz Pasia. Ale w naszej kolekcji jest wiele innych zwierząt przyozdobionych takimi motywami. Warto ich w czasie zwiedzania zoo poszukać i się im przyjrzeć.

 

W programie imprezy przewidzieliśmy:

 

11.00 – 16.00 – paskowane warsztaty plastyczne (orgiami, malowanie na kamieniach) – wykonane prace będzie można wziąć na pamiątkę.

10.00 – 12.00 – konkurs rodzinny „Znajdź najwięcej pasiastych, paskowanych, pręgowanych zwierząt w łódzkim zoo” (I tura)

12.15 – wyłonienie zwycięzcy konkursu (I tura)

12.00 – 14.00 - konkurs rodzinny „Znajdź najwięcej pasiastych, paskowanych, pręgowanych zwierząt w łódzkim zoo” (II tura)

14.15 - wyłonienie zwycięzcy konkursu (II tura)

 

Karty pracy pobieramy w kasie zoo.

 

Miejsce warsztatów i finału konkursu: łąka przy wybiegu zebr.

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, należy jednak wykupić bilety do zoo.

 

ZOBACZCIE JAK WYGLĄDAŁ U NAS MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYRAFY.

 

Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy przedstawicielkom Polskiego Centrum Orgiami: Pani Blance Penteli, Pani Joannie Grzance, Pani Magdalenie Górskiej, Pani Ewie Fraczyk i Pani Grażynie Karasińskiej – Kraszkiewicz.

 

A już w najbliższą niedzielę zapraszamy na „Niedzielę w paski” – zwierzę patronujące imprezę można łatwo odszyfrować. Szczegóły wkrótce.

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYRAFY

 

25 czerwca br., zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Żyrafy (godz. 11.00 – 16.00)

Choć żyrafy są przez każdego doskonale rozpoznawalne, ich zwyczaje i zachowania są dla ludzi dużym zaskoczeniem. W najbliższą niedzielę każdy kto odwiedzi łódzkie zoo będzie mógł zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi najwyższych zwierząt lądowych.  W programie imprezy przewidziano pokazy karmienia żyraf, a w samo południe każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach kulinarnych polegających na skomponowaniu kolacji dla naszych trzech samic: Liry, Uzuri i Judity. Ich opiekunowie będą służyć podpowiedziami, jakie składniki powinny znaleźć się w tak nietypowym posiłku. Ponadto każdy gość zoo, pod czujnym okiem instruktorek origami będzie mógł zrobić dla siebie model żyrafy, a od rana przedstawicielka Polskiego Centrum Origami (Oddział w Łodzi) będzie tworzyła największy model żyrafy, który powstał w polskich ogrodach zoologicznych. Gigantyczny, ponad dwumetrowy model z papieru stanie o godz. 15.00 w okolicach wybiegu dla żyraf. Będzie wtedy można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i określić, ile każdemu brakuje we wzroście do młodej (ok. półrocznej) żyrafy.  Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w trakcie przygotowanych quizów zoologicznych oraz spytać opiekunów tych pięknych zwierząt o ich sekrety i tajemnice.

Udział w imprezie jest bezpłatny, należy jednak wykupić bilety wstępu do zoo