Strona główna

 

WIECZÓR NOCNYCH MOTYLI

 

W piątek, 19 maja, w godzinach 20.00 – 23.00 zapraszamy na niecodzienne warsztaty zoologiczne pt. „Wieczór nocnych motyli w łódzkim zoo”. Bohaterowie imprezy będą niesamowici – jedni są ćmami zafascynowani, w innych wzbudzają lęk, a czasami obrzydzenie (bo nocne, grube, włochate).

 

Poznajmy te fascynujące owady! Są często bardziej kolorowe od motyli dziennych. Potrafią sprytnie zakłócać sygnały echolokacyjne nietoperzy, swoich odwiecznych wrogów. Posiadają superpozycyjne oczy doskonale widzące w ciemności, a ich magnetyczna wrażliwość na światło nadal jest dla naukowców nierozwiązaną zagadką…

 

Spotkanie poprowadzi dr Marek Michalski z Katedry Zoologii Doświadczalnej i Biologii Ewolucyjnej Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie warsztatów poznamy kolejne sekrety tych nocnych owadów, samodzielnie wykonamy odłowy entomologiczne owadów do badań, przyjrzymy się urodzie ciem w powiększeniu, zmierzymy to i owo, dowiemy się jakie gatunki zamieszkują łódzkie zoo, poznamy ciemną stronę ciekawej ćmy krajowej - krępaka brzozowego. Będzie to też niecodzienna okazja do przebywania w zoo w porze zwykle  niedostępnej dla zwiedzających.

 

Impreza jest bezpłatna, trzeba jednak wykupić bilety wstępu do zoo.

 

Obowiązują zapisy do piątku, 19 maja, godz. 12.00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o podanie nazwiska i ilości osób chcących nas odwiedzić. Potwierdzamy mailem przyjęcie zgłoszenia.

 

UWAGA:

Bilety należy wcześniej zakupić W BILETOMACIE!

Do zoo wchodzimy na spotkanie O GODZ. 20.00 – 20.15 WEJŚCIEM SŁUŻBOWYM – róg ul. Konstantynowskiej i Krzemienieckiej okazując ważny bilet.

TRADYCYJNE WEJŚCIE DO ZOO BĘDZIE ZAMKNIĘTE!

Warsztaty mają charakter terenowy - należy zaopatrzyć się w ciepłą odzież i własne latarki.